Děkuju za vaše zastavení a prohlédnutí mých výtvorů. Kdyby se vám z toho něco líbilo, měli jste zájem, ozvěte se na mail (kalousova.dana@seznam.cz).

pondělí 25. dubna 2016


One lovely blog award  

 

Je čas se také pochlubit s jednou událostí: Jana Dohnalová mě na svém blogu v listopadu nadělila ocenění pro bloggery One lovely blog award.
Samozřejmě mě to moc potěšilo, ikdyž nevím, jestli já jsem ta správná osoba pro toto... Janu a její tvůrčí práci velice obdivuji, ráda si prohlížím vše hned, jakmile Jana zveřejní na svém blogu a vlastně se tím i učím a obohacuji své znalosti. Krásně šije patchwork, sama si barví látky, vytváří úžasné podsedáky, přes všechnu práci často přidá na svůj blog popis postupu barvení, quiltování, ...ale co je nejobdivuhodnější a pro mě nejcennější - Janino quiltování. Podívejte se, jaké vytváří nádherné vzory, jak precizní je vždy výsledek!! V poslední době Jana pořádá i kurzy quiltování nebo šití.

S obdržením tohoto ocenění mám zároveň několik povinností :
1) Poděkování tomu, kdo mi ocenění udělil
2) Sdílení sedmi věcí o sobě
3) Ocenění blogů, které se mi líbí a chci je doporučit ostatním čtenářům ke shlédnutí

Bod 1) je výše

Bod 2) Něco málo o mně
1. Vyrůstala jsem v rodině, kde maminka, babička šily, háčkovaly, pletly... A tak bylo jasné, že už v dětství jsme se sestrou k ručním pracem přičichly...
2. Když se mi narodily děti, tvoření se přeměnilo v nutnost - oblečení na děti bylo v té době nedostatkové, nepestré a tak se pletlo, šilo ...
3. Postupně, jak děti vyrostly, nebylo komu šít.... Bylo také trochu více volného času, tak jsem se zase začala pomalu vracet k tvoření pro radost.
4.  K narozeninám jsem jednou dostala tkalcovský rám, bylo zajímavé učit se novou techniku, vytvořila jsem základ dvou kabelek, které jsem došila a prostřednictvím Fleru prodala. Měli jsme dvě malé jorkšíří fenky, které v zimě musely být oblečené, tak jsem upletla několik svetříků, aby jim nebyla zima. Nedokázala jsem večer sedět a nic nedělat... Později jsem je nabídla na Fleru a nestíhala jsem pak ani svetříky plést.
5. S rozvojem šití kabelek na Fleru mě začalo lákat i tohle téma a když začala vycházet Marina - časopis s návody na šití kabelek, zvířátek, PW..., tak jsem s velkou radostí a zápalem se začala zabývat šitím kabelek, později PW a panenek, andělek.
6. Miluji svou širokou rodinu, se kterou trávíme při společných setkáních hodně volného času. Teď máme již téměř 11 měsíčního vnoučka, a ikdyž se vídáme tak za tři týdny, tak si to hodně moc užíváme!
7. U domu máme zahrádku a péče a její zdokonalování nás s manželem velmi baví a zabírá hodně času. Mám k ní také blog, který však nestíhám doplňovat a stal se spíš způsobem, jak ukázat někomu, kdo je daleko naši zahradu - http://danak-nasezahradka.blogspot.cz/


Bod 3) Koho bych vám ráda doporučila?
S tím jsem měla trochu problém - bylo by dost zajímavých lidí, ale musela jsem respektovat chuť a souhlas potenciálních oceněných bloggerů... Takže nakonec to z mé strany budou jen 2 bloggerky, zato to bude "mezinárodní" výběr:

 1) http://ajka-uajky.blogspot.cz/ 
Alenka v mých očích je být úžasná "ženská" - všestranná, činorodá, neustále v akci. Neustále něco tvoří, vaří, peče pro rodinu, recepty předává na blogu nám ostatním. Když nepeče a nevaří a jde jen s vnoučaty na procházku, tak dokáže na blog napsat tak úžasnou "reportáž" s nádhernými fotkami broučků, ptáků, motýlů.
Ale hlavně Alenka šije kabelky, peněženky, zavinovačky, PW.... - vymýšlí střihy, techniku, návody, které pro mě naprosto profesionálně vytvoří v programu PDF. Od podzimu pořádá online kurzy šití a patchworku. Je také neuvěřitelně pilná. Není mi jasné, kdy to všechno stíhá :) A navíc z její práce čiší radost a nadšení z ní, ráda každému poradí a pomůže!!

2)  http://mery1313.blogspot.cz/  
 Maruška, Marienka je naše slovenská kamarádka. Je také úžasná! Má mnoho příznivkyň jak z Čech, tak ze Slovenska, je všeobecně hodně oblíbená. Marienka nádherně šijje - deky, panenky, kabelky, úžasně háčkuje náročné dečky. U svého domku mají velkou zahradu, o kterou se s manželem perfektně starají. Již teď jim tam kvete spousta květin, mají krásnou bylinkovou zahrádku a Marienka tohle všechno skvěle na svém blogu dokumentuje. Navíc podle sezóny přidává své osvědčené zkušennosti - recepty na zavařování ( je jich hodně a jsou neobyčejné, nevšední) i na pečení a vaření, to často proloží popisem cesty s procházkovým cílem v jejich kraji, okolí. Z jejího blogu silně čiší rodinná pohoda, láska k domovu, životu a ke všemu, co Mery dělá!

Doufám, že i vám se u nich bude líbit. A já se také těším, až si přečtu, kam chodí tyto tři bloggerky nejradši na návštěvu. 
Oběma jim děkuji a přeji, ať se jim neustále daří v jejich tvorbě, životě!


Děkuji že jste si přečetli můj příspěvek, i za Vaši přízeň, které si vážím....
 
Přeji krásný večer vám všem!
Dana

 

2 komentáře:

  1. Danuško, moc děkuji, je to pro mne čest ♥
    Ajka

    OdpovědětVymazat
  2. Danko veľke ďakujem aj odomňa :-) Pozdravujem a prajem krásne dni.

    OdpovědětVymazat